Povožen ali povaljan krompir

PUJSI  

član od: 23.1.2007

sporočila: 15

19. apr 2007 9:41

A SE KROMPIR LUPI ALI NE, SAJ NI NOBEN ODGOVORU. PUJSI

PUJSI  

član od: 23.1.2007

sporočila: 15

19. apr 2007 9:42

KAKŠNO PA JE TO Z LUPINO , OGABNO PUJSI

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. apr 2007 10:18

@Jade & company: krompirja se ne lupi! Niti pred kuhanjem, niti kasneje za peko. Poje se ga z lupino vred. Najbrž sem ga res vedno pripravljala iz mladega krompirja, vendar se pri najboljši volji ne spomnim. Delam ga večkrat, ne vem pa, ali sem ga kdaj pripravljala iz starega krompirja. @Ežoj: Prosto po Shakespearu! @Frina: Odvržeš takrat, ko pokliče narava. @Pujsi: Pa saj pujski jedo krompirjeve olupke, mar ne? Skratka, obljubim, da ga bom jutri pripravila in ugotovila, kako dolgo se peče. In priložila fotko. fresh

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. apr 2007 10:34

Fresh zdaj pa koooončno štekam.  Saj mladega krompirja tudi jaz ne lupim, ko ga pečem v pečici. Ko bo domač krompirček sigurno probam recept. Hvala za obrazložitev.

PS: Zakaj ne daš recept v bazo, pa še slikico tja pripopaš?

jade

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. apr 2007 10:53

Evo, Jade, bom naredila tako. Itak se spravljam objavit kakšen recept, pa vedno nekaj odlašam. No, zdaj nimam več izgovora. Se pa pri določenih kuharskih podvigih res ne morem spomniti, kdaj natančno sem kaj pripravljala in kako je zgledala sestavina. Saj veš, 7 dni na teden in skoraj brez izjeme se vsak dan kaj skuha. Potem si pa zapomni, če gre. fresh

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

19. apr 2007 11:20

super-vse jasno. primerno tudi za 3MD. Fresh hvala! Od tebe bi si celo Hamlet prišel na jasno tabina

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. apr 2007 11:25

Tabina, seveda, saj bi pametno svetovala na vprašanje: "Two beer or not two beer?" Odgovor je seveda: "Two beer!" Sicer ne poznam 3MD (podrobno), ampak če si lahko zraven privoščiš veliko skledo solate, potem je to prava stvar! fresh

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

19. apr 2007 11:39

Ojla,

 

pravkar sem rekla možu, naj si prebere forum o tem krompirju  in njegov komentar je bil, da mora bit to ena suha zadeva - fresh kako je  s tem???

 

rrr

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. apr 2007 15:34

Zdaj mi je jasno, zakaj je nastal Hamlet. Shakespearu je vedel, da se bo nekoč tista ameriška gomoljasta zadeva razpasla po Evropi in da potem ene babnice ne bodo vedele, kaj s tem storiti.....in je že vnaprej pripravil literarno podlago..... Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. apr 2007 19:56

Ok, tule ste se razgovorile o ameriški gomoljasti zadevi, kakor pravi Vendelina, pa bom še jaz nekaj vprašala oz. prosila za pomoč. Ali je katera že sadila krompir v avtomobilske gume in jih potem nalagala drugo na drugo? Nekje sem to pred davnim časom brala, sprobala pa še nisem. Ker imam zeloooooo majhen vrtiček, bi bilo zame idealno, če bi se zadeva obnesla. Ali ima katera praktične izkušnje s tem?

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti